Huvudkontoret på Mercus Yrkeskläder

 

Mercus med sina åtta yrkesbutiker har ett centralt kontor där ledning, inköp och marknad driftas från. Huvudkontoret ligger i Göteborg.

Ringögatan 12
417 07 Göteborg
Tel: 031 - 744 50 00
Mail: info@mercus.se



VD
Magnus Lyckman
Mail: magnus.lyckman@mercus.se
Mobil: 0706 - 346 441


EKONOMI

Ekonomichef
Mattias Hedeberg
Mail: mattias.hedeberg@mercus.se
Mobil: 0730-750 611

Redovisningsekonom
Pontus Nordahl
Mail: pontus.nordahl@mercus.se
Mobil: 0730-716 580

Ekonomiassistent
Maria Andersson
Mail: maria.andersson@mercus.se
Mobil: 0730 - 555 816


SÄLJ & MARKNAD

Försäljningschef
Hannes Cederholm
Mail: hannes.cederholm@mercus.se
Mobil: 0730 - 67 74 83

Marknadschef & Webbansvarig
Mia Wångmark
Mail: mia.wangmark@mercus.se
Mobil: 0707 - 871 055

Marknadsassistent
Ulrika Pedersén
Mail: ulrika.pedersen@mercus.se
Mobil: 0730 - 718 197

Föräldraledig: Rakel Skarphédinsdóttir


INKÖP

Inköpschef
Peter Askerdal
Mail: peter.askerdal@mercus.se
Mobil: 0703 - 010 912

Inköpsassistent
Sofia Bernhardsson
Mail: sofia.bernhardsson@mercus.se
Mobil: 0730 - 661 279

Inköpsassistent
Amalia Olofsson
Mail: amalia.olofsson@mercus.se
Mobil: 0761 - 172 851

Föräldraledig: Caroline Arkenljung
Mail: caroline.arkenljung@mercus.se
Mobil: 0739 - 563 517